Mauri Almari

(Finland, 1907-1973)
Mauri Almari
(Finland, 1907-1973)

MAURI ALMARI, taklampa, modell 71020, Idman 1900-talets mitt.

För tre ljuspunkter. Polerad mässing och kupor i glas. Mässingsdekorationer. Original kupor. Total höjd 70 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Klubbat pris
440
4 638
504
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (11 bud)
1 jul 2019 18:19
440 EUR
30 jun 2019 14:32
420 EUR
30 jun 2019 8:17
400 EUR
30 jun 2019 8:17
400 EUR
29 jun 2019 21:29
380 EUR
29 jun 2019 21:29
360 EUR
29 jun 2019 20:12
320 EUR
29 jun 2019 20:12
300 EUR
29 jun 2019 9:52
220 EUR
26 jun 2019 22:34
200 EUR
26 jun 2019 19:32
50 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977