LJUSSTAKAR, ett par, Georg III, England, omkring år 1800.

Kolonnformade ljusstakar av mahogny och mässing. Höjd 31 cm.

Slitage och obetydliga skador. En ljusstake med smärre lagning.

Klubbat pris
13 500
1 281
1 466
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (19 bud)
1 jun 2019 16:38
13 500 SEK
1 jun 2019 16:38
13 000 SEK
1 jun 2019 16:37
12 500 SEK
1 jun 2019 16:37
12 000 SEK
1 jun 2019 16:37
11 500 SEK
1 jun 2019 16:37
11 000 SEK
1 jun 2019 16:37
10 000 SEK
1 jun 2019 16:37
9 800 SEK
1 jun 2019 14:09
9 200 SEK
31 maj 2019 9:31
9 000 SEK
31 maj 2019 9:31
8 700 SEK
31 maj 2019 9:31
8 500 SEK
30 maj 2019 19:21
7 500 SEK
30 maj 2019 19:21
7 300 SEK
30 maj 2019 0:34
7 100 SEK
30 maj 2019 0:34
6 900 SEK
27 maj 2019 10:38
6 700 SEK
27 maj 2019 10:38
6 500 SEK
25 maj 2019 12:19
6 000 SEK