Madeleine Pyk – en samling F769

TRÄDGÅRDSSOFFA, 1800-talets mitt.

Målade gavlar av gjutjärn. Träribbor i rygg och sits. Längd 175, sitthöjd ca 42 cm.

Slitage. Senare målning. Smärre rostangrepp. Kompletterad med senare träribbor.

Klubbat pris
4 000
380
434
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
28 maj 2019 18:34
4 000 SEK
28 maj 2019 14:26
3 500 SEK
27 maj 2019 14:56
3 000 SEK
27 maj 2019 14:29
2 500 SEK
27 maj 2019 13:36
1 300 SEK
21 maj 2019 19:44
1 200 SEK
21 maj 2019 19:02
1 000 SEK