Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Anna-Lisa Thomson

(Sverige, 1905-1952)
Anna-Lisa Thomson
(Sverige, 1905-1952)

ANNA-LISA THOMSON, vas, lergods, "Paprika", Uppsala Ekeby, 1900-talets andra hälft.

Stämpelmärkt. Höjd 52 cm.

Tillverkningsdefekt. Smärre slitage.

Formgivare

Klubbat pris
1 900
184
211
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
31 maj 2019 15:12
1 900 SEK
31 maj 2019 9:43
1 800 SEK
24 maj 2019 19:19
1 500 SEK