Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Kyllikki Salmenhaara

(Finland, 1915-1981)
Kyllikki Salmenhaara
(Finland, 1915-1981)

KYLLIKKI SALMENHAARA, vas, stengods, signerad, Arabia, Finland, 1900-talets mitt.

Glaserad. Höjd 19 cm.

Fotringsnagg.

Formgivare

Klubbat pris
23 500
2 277
2 605
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (19 bud)
31 maj 2019 15:20
23 500 SEK
31 maj 2019 15:20
22 500 SEK
31 maj 2019 15:20
22 000 SEK
31 maj 2019 15:20
21 000 SEK
31 maj 2019 15:20
21 000 SEK
31 maj 2019 15:19
19 000 SEK
31 maj 2019 15:19
18 500 SEK
31 maj 2019 15:18
15 500 SEK
31 maj 2019 15:18
15 000 SEK
31 maj 2019 15:17
14 500 SEK
31 maj 2019 15:17
14 000 SEK
31 maj 2019 15:15
13 000 SEK
31 maj 2019 15:15
12 500 SEK
31 maj 2019 14:31
12 000 SEK
30 maj 2019 0:29
10 500 SEK
27 maj 2019 21:42
10 000 SEK
27 maj 2019 21:19
8 200 SEK
24 maj 2019 19:04
8 000 SEK
24 maj 2019 18:18
1 000 SEK