Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

BÄNK/SIDEBOARD, 1960-tal.

BÄNK/SIDEBOARD, 1960-tal.

Massiv teak. Längd 190. Bredd 41. Höjd 61 cm.

Smärre slitage och fläckar. Ben med fuktskador längst ner.

Proveniens

Enligt uppgift tillverkad för Orrefors av snickare som gjorde utstälningsbänkar.

Klubbat pris
2 400
233
266
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (6 bud)
2 jun 2019 15:26
2 400 SEK
2 jun 2019 15:25
2 200 SEK
2 jun 2019 15:18
2 000 SEK
2 jun 2019 14:40
1 900 SEK
29 maj 2019 23:35
1 800 SEK
27 maj 2019 15:40
1 500 SEK