BÄNK/SIDEBOARD, 1960-tal.

BÄNK/SIDEBOARD, 1960-tal.

Massiv teak. Längd 190. Bredd 41. Höjd 61 cm.

Smärre slitage och fläckar. Ben med fuktskador längst ner.

Proveniens

Enligt uppgift tillverkad för Orrefors av snickare som gjorde utstälningsbänkar.

Klubbat pris
2 400
212
221
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (6 bud)
2 jun 2019 15:26
2 400 SEK
2 jun 2019 15:25
2 200 SEK
2 jun 2019 15:18
2 000 SEK
2 jun 2019 14:40
1 900 SEK
29 maj 2019 23:35
1 800 SEK
27 maj 2019 15:40
1 500 SEK