LJUSSTAKAR, 2 par, tenn, Empire och Empirestil, tidigt 1800-tal och omkring år 1900.

Ett par av Johan Albin Gellerstedt, Härnösand, 1837-1849/56. Ett par sannolikt av Bror Erik Santesson, Stockholm 1888-1912. Höjd ca 18 cm vardera.

Slitage, smärre skador och lagningar.

Klubbat pris
2 000
177
184
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
5 jun 2019 15:12
2 000 SEK
4 jun 2019 10:55
1 800 SEK
1 jun 2019 19:44
300 SEK