TRÄDSGÅRDMÖBEL, 5 delar, sk grenmöbel, 1900-tal.

Soffa, två karmstolar, bord samt bänk. Grendekor. Soffans längd 133, sitthöjd 43 cm. Bordets längd 100, höjd 72 cm. Bänkens längd 95, sitthöjd 45 cm. Fåtöljernas sitt höjd 47 cm.

Torrsprickor. Slitage.

Proveniens

Enligt uppgift har Mrs Roosevelt suttit i soffan enligt bifogad bild under ett besök på Norr Enby gård, Sorunda socken 1950. Denna grupp är köpt av barnbarnet Catrina, Norr Enby gård.

Klubbat pris
13 500
1 177
1 232
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
15 jun 2019 16:33
13 500 SEK
15 jun 2019 16:33
13 000 SEK
15 jun 2019 16:30
12 500 SEK
15 jun 2019 16:30
12 000 SEK
15 jun 2019 16:29
10 200 SEK
15 jun 2019 16:27
10 000 SEK
15 jun 2019 16:25
6 000 SEK
15 jun 2019 16:25
5 800 SEK
15 jun 2019 16:24
5 600 SEK
15 jun 2019 16:21
5 400 SEK
15 jun 2019 16:20
5 200 SEK
15 jun 2019 16:20
5 000 SEK
15 jun 2019 16:11
4 700 SEK
15 jun 2019 16:11
4 500 SEK
15 jun 2019 11:43
4 200 SEK
12 jun 2019 18:19
4 000 SEK
Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95