TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, Byarums Bruk, Vaggeryd, sent 1900-tal.
Stolar av stål och trä, svart och vitmålade. Etikettmärkta Byarums Bruk Vaggeryd Sweden. Sitthöjd 45, höjd 90 cm. Ej tillhörande bord medföljer diameter 51, höjd 67 cm.
Senare målning. Färgbortfall. Slitage. Två plastfötter saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.