Inred ute

Skapa en harmonisk uteplats

293 föremål
TRÄDGÅRDSSOFFA, omkring år 1900.
Klubbat pris
5 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, omkring 1900.
TRÄDGÅRDSSOFFA, omkring 1900.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CAFÉBORD, Byarum, modern tillverkning.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim Shiraz, ca 240 x 240 cm.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL 4 dlr 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KOPPARKÄRL, två st, 1800/1900-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelim, ca 47 x 47 cm.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 258 x 81 cm.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim, 244 x 168 cm.
MATTA, Kelim, 244 x 168 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTOR, Kelim 2 st 195 X 75
205 X 77 cm.
MATTOR, Kelim 2 st 195 X 75 205 X 77 cm.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 347 x 260 cm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TÄCKE/VÄVNAD, rölakan, ca 221 x 124,5 cm, Skåne 1800-tal.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BLOSSKORG, järnsmide, 1700/1800-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VETTAR, 3 st. 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VETT, målat trä, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, antik, orientalisk, ca 470/489 x 220 cm.
Klubbat pris
270 EUR
Utropspris
400 EUR
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn, 1900-tal.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, 1800-talets slut.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKULPTUR, terracotta, 1900-tal.
Klubbat pris
1 056 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 3 delar, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, slätväv, ca 287 x 208 cm.
Klubbat pris
11 001 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, kelim, ca 203 x 148 cm.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SLAGBORD, 1800-talets mitt.
SLAGBORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LYKTA, tidigt 1900-tal.
LYKTA, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD 2000-TAL.
TRÄDGÅRDSBORD 2000-TAL.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYARUM, trädgårdsbord.
BYARUM, trädgårdsbord.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA gjutjärn 1800-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KORGSTOL / GUNGSTOL, rotting 1900-talets mitt / senare del.
Klubbat pris
2 560 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
5 749 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 243 x 188 cm.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 320 x 210 cm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, kelim. Ca 275 x 215 cm.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
400 EUR
MATTA, Anatolisk, Kelim, ca 340 x 220 cm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, slätväv, 338 x 240 cm.
MATTA, slätväv, 338 x 240 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, 1800-talets slut.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VAS, Indien, 1900-tal.
VAS, Indien, 1900-tal.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
250 EUR
STOLAR, 4 stycken, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GALLERIMATTA, Sarab, ca 424 x 100 cm.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KOPPARTUNNA, omkring år 1900.
KOPPARTUNNA, omkring år 1900.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kleim, 308 x 129 cm.
MATTA, kleim, 308 x 129 cm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 294 x 204 cm.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Kelim 247 x 158 cm.
MATTA, Kelim 247 x 158 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 227 x 173 cm.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOLSTOLAR, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
URNOR, ett par, gjutjärn, 1900-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TRÄDGÅRDSSKULPTUR 1900-tal.
TRÄDGÅRDSSKULPTUR 1900-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ELSA STACKELBERG, 3 st bord, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelim, Anatoliska , ca 50 x 50 cm.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelim, Anatoliska, ca 50 x 50 cm.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 801 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelim, Anatoliska , ca 70 x 50 cm.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelim,  Anatoliska, ca 60 x 45 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SITTGRUPP, 3 delar, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFOR, 2 st gjutjärn, Klafreströms Bruk.
Klubbat pris
5 300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP 7 dlr 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BUDDHA Ming-stil 1900-tal.
BUDDHA Ming-stil 1900-tal.
Klubbat pris
5 950 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR ett par gjutjärn 1900-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 3 delar, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BÄNK 1900-talets andra hälft.
BÄNK 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Old Marocko, ca 383,5 x 190,5 cm.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, slätväv, 332 x 249 cm.
MATTA, slätväv, 332 x 249 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, slätväv, 339 x 247 cm.
MATTA, slätväv, 339 x 247 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, Marocko/Nordafrika, sannolikt Ca 235 x 161 cm.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR 4 st , Frankrike 1900-talets senare del.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOCKBORD, allmoge, 1800-tal.
BOCKBORD, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
450 EUR
VAS, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGBORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, No 18, Bolinder, Stockholm.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, kelim, Anatoliska 70 x 50 cm.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK