1160074
TAKKRONOR, ett par, Swedish Modern, 1940-tal.

Två taklampor med stomme av mässing. Svängda ljusarmar. För sex ljus vardera. Diameter 60, höjd 70 cm.

Senare skärmar. Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Slutpris
4 000
379
427
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
2 jun 20:56
4 000 SEK
1 jun 19:12
3 000 SEK
27 maj 20:04
1 000 SEK
27 maj 20:02
500 SEK