BERTIL BRISBORG, tillskrivna, ett par, bordslampor, 1900-talets mitt.

Fot av mässing och betsat lövträ. Skärmar av textil. Total höjd 51 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad. Senare skärmar.

Utropspris
6 000 SEK