1156399
Tamara Aladin

TAMARA ALADIN, VASER, 3 st, glas, "Tornado", två signerade. Riihimäen Lasi 1970-73. Formgiven 1970.

Fritt formblåst glas.
Grönt glas, modell 1344, signerad Tamara Aladin Riihimäen Lasi oy, etikettmärkt. Höjd 28 cm. I produktion 1970-1972.
Blått glas, 1343, signerad Tamara Aladin Riihimäen Lasi oy. Höjd 26,5 cm. I produktion 1970-1973.
Grönt glas, 1344, etikettmärkt. Höjd 21 cm.

Smärre slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis

Slutpris
200
2 127
225
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (21 bud)
26 maj 18:51
200 EUR
8
26 maj 18:50
190 EUR
26 maj 18:50
182 EUR
26 maj 18:50
180 EUR
8
26 maj 18:50
170 EUR