Olle Nyman

(Sverige, 1909-1999)
Olle Nyman
(Sverige, 1909-1999)

OLLE NYMAN, affisch, "Saltsjö-Dufnäs", J. Olséns Litografiska Anstalt, Stockholm, 1932.

"Saltsjö-Dufnäs Trevnad och ro, bygg där och bo AB Saltsjö-Dufnäs villatomter". Tryck signatur O. Nyman. 100 x 69 cm. Oramad.

Kantskador och revor.

Olle Nyman föddes 1909 i Saltsjö-Duvnäs där han levde och verkade fram till sin död 1999. Hans hem i Saltsjö-Duvnäs är idag museum och konthall.

Klubbat pris
5 500
488
515
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (22 bud)
10
11 jul 2019 21:37
5 500 SEK
8
11 jul 2019 21:37
5 500 SEK
10
11 jul 2019 21:33
5 300 SEK
8
11 jul 2019 21:32
5 100 SEK
10
11 jul 2019 21:32
5 100 SEK
8
11 jul 2019 21:32
4 700 SEK
9
11 jul 2019 21:32
4 500 SEK
9
11 jul 2019 18:22
4 300 SEK
8
11 jul 2019 18:22
4 100 SEK
9
11 jul 2019 18:22
4 000 SEK
8
10 jul 2019 22:13
3 700 SEK
10 jul 2019 22:13
3 500 SEK
5 jul 2019 16:19
2 700 SEK
5 jul 2019 16:19
2 500 SEK
4 jul 2019 17:15
2 200 SEK
4 jul 2019 17:15
2 000 SEK
3 jul 2019 23:00
1 200 SEK
3 jul 2019 23:00
1 100 SEK
3 jul 2019 9:02
1 000 SEK
3 jul 2019 6:46
600 SEK
2 jul 2019 16:35
550 SEK
2 jul 2019 14:35
500 SEK

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14