inre diameter ca 56 mm, total vikt 16 g. Med ryska stämplar, St Petersburg ca 1875, tillverkare Samuel Arndt enl. uppgift.
Åldersrelaterat slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10