Karott med lock, silver, stämplad IR London 1844.

Rund, kantband med sneda godroner, parställda hänklar och på loket svarvad träknopp samt godronnerat mönster. Graverad crest. Längd 30 cm, vikt 550 gram.

Slitage, lagning.

Klubbat pris
2 000
175
184
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
8 jun 2019 12:39
2 000 SEK
8 jun 2019 10:54
1 500 SEK
5 jun 2019 10:17
1 200 SEK
31 maj 2019 20:14
800 SEK