CG HALLBERG, saltkar och skedar, 6 st, silver. Stockholm 1916.

Invändigt förgyllda. Klotformade, släta, på tre kulfötter. Graverat monogram. Höjd 3 cm, total vikt 130 gram. Fem skedar i silver, en nysilver. I originalask 22 x 15 x 5 cm.

Slitage. En av skedarna ej original samt i nysilver.

Klubbat pris
2 000
177
184
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
3 jun 2019 17:59
2 000 SEK
3 jun 2019 16:56
1 600 SEK
2 jun 2019 18:09
1 500 SEK
30 maj 2019 19:51
666 SEK
27 maj 2019 23:50
500 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02