Royal Copenhagen

(Danmark)
Royal Copenhagen
(Danmark)

ROYAL COPENHAGEN, servis, 55 delar. "Musselmalet".

4 tekoppar 1/78 med tefat 1/75-78, diameter 16,5 cm
4 tekoppar 1/78 med tefat 094, diameter 15,5 cm, alla andra sortering
10 mattallrikar 1/175 diameter 25 cm, varav 3 andrasortering och 2 andra med nagg
1 mattallrik 1/176 diameter 24 cm, andrasortering
5 tallrikar 1/177 diameter 22 cm, varav 3 andrasortering och en av dessa har nagg
2 tallrikar 1/185 diameter 22 cm, båda andrasortering och en med nagg
6 tallrikar 1/179 diameter 20 cm, varav 3 med andrasortering, 1 av de övriga med spricka
11 assieter 1/180 diameter 17 cm, varav 8 med andrasortering, 2 av dessa har nagg och sprickor, 2 av de övriga har nagg
2 bärtallrikar 1/172 diameter 14 cm, andrasortering
2 askfat 1/7, diameter7,5 cm
1 fat 1/269 längd 24 cm
1 stekfat 1/365 längd 34 cm
1 stekfat 1/348 längd 47,5 cm
1 skål 1/2046 diameter 19 cm, andrasortering
1 skål på fot 1/458, höjd 14, diameter 24 cm, andrasortering
1 skål på fot 1/22-23, diameter 21,5, höjd 14,5 cm
1 karott med lock 1/397 diameter 23,5 cm, lagning och nagg
1 såskanna 1/406, höjd13 cm
Medföljer;
1 såsskål med lock Bing & Gröndal höjd 15 cm, nagg
1 kanna Bing & Gröndal höjd 16,5 cm, nagg
1 tekanna Bing & Gröndal, höjd 17 cm, nagg
1 udda tefat 1/75-78 andrasortering

Nagg, sprickor, andrasortering, se beskrivning.

Formgivare

Klubbat pris
9 200
827
873
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (26 bud)
31 maj 2019 10:40
9 200 SEK
31 maj 2019 10:40
9 000 SEK
31 maj 2019 10:39
8 800 SEK
31 maj 2019 10:39
8 600 SEK
30 maj 2019 17:28
8 200 SEK
30 maj 2019 17:28
8 000 SEK
30 maj 2019 15:47
7 700 SEK
30 maj 2019 15:47
7 500 SEK
30 maj 2019 15:47
7 400 SEK
30 maj 2019 15:47
7 200 SEK
30 maj 2019 15:47
7 000 SEK
30 maj 2019 7:25
6 200 SEK
28 maj 2019 22:35
6 000 SEK
28 maj 2019 22:35
6 000 SEK
28 maj 2019 22:34
5 700 SEK
28 maj 2019 22:34
5 500 SEK
28 maj 2019 22:33
5 200 SEK
28 maj 2019 22:33
5 000 SEK
28 maj 2019 22:08
4 400 SEK
27 maj 2019 11:28
4 200 SEK
27 maj 2019 10:10
4 000 SEK
27 maj 2019 10:10
3 800 SEK
26 maj 2019 17:25
3 533 SEK
25 maj 2019 22:18
3 333 SEK
25 maj 2019 22:18
3 200 SEK
24 maj 2019 17:40
3 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02