1155421
VAS, troligen Haida, Tyskland, tidigt 1900-tal.

Slipad samt målad polykrom dekor av blomster. Diameter 18 cm, höjd 19 cm.

Obetydligt ytslitage.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Slutpris
5 000
470
530
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
28 maj 17:58
5 000 SEK
28 maj 17:58
4 800 SEK
28 maj 17:58
4 600 SEK
28 maj 17:57
4 400 SEK
28 maj 17:57
4 300 SEK