Sigurd Persson

(Sverige, 1914-2003)
Sigurd Persson
(Sverige, 1914-2003)

SIGURD PERSSON, sockerskål, sterlingsilver, Stockholm 1955.

En rund sockerskål i silver med lock av Sigurd Persson. Skålen är invändigt förgylld. Diameter 9 cm, höjd 8,5 cm. Vikt 253 gram.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.

Klubbat pris
3 200
304
347
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
2 jun 2019 17:52
3 200 SEK
2 jun 2019 17:52
3 003 SEK
2 jun 2019 17:52
3 000 SEK
2 jun 2019 17:52
2 800 SEK
2 jun 2019 17:52
2 600 SEK
2 jun 2019 17:52
2 400 SEK
2 jun 2019 17:52
2 200 SEK
1 jun 2019 5:48
2 000 SEK
30 maj 2019 17:01
1 100 SEK
29 maj 2019 19:56
1 000 SEK
29 maj 2019 14:31
650 SEK
25 maj 2019 9:28
600 SEK

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02