FAT, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av flodlandskap, med pagod, båtar och figurer. Diameter 37,5 cm.

Slitage, mistor.

Klubbat pris
9 577
909
1 040
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (40 bud)
9
31 maj 2019 20:05
9 577 SEK
10
31 maj 2019 20:03
9 377 SEK
9
31 maj 2019 20:03
9 177 SEK
10
31 maj 2019 20:03
9 163 SEK
9
31 maj 2019 20:02
8 963 SEK
10
31 maj 2019 20:02
8 763 SEK
10
31 maj 2019 19:59
8 721 SEK
9
31 maj 2019 19:44
8 521 SEK
10
31 maj 2019 19:44
8 355 SEK
10
31 maj 2019 19:41
8 315 SEK
9
31 maj 2019 19:41
8 115 SEK
10
31 maj 2019 19:41
8 099 SEK
9
31 maj 2019 19:41
7 899 SEK
10
31 maj 2019 19:37
7 699 SEK
9
31 maj 2019 19:37
7 500 SEK
9
31 maj 2019 19:36
7 499 SEK
10
31 maj 2019 19:26
7 299 SEK
8
31 maj 2019 19:26
7 099 SEK
10
31 maj 2019 19:26
7 000 SEK
8
31 maj 2019 18:45
6 700 SEK
9
31 maj 2019 18:45
6 500 SEK
9
31 maj 2019 17:30
6 488 SEK
31 maj 2019 17:30
6 288 SEK
9
31 maj 2019 17:28
6 088 SEK
31 maj 2019 17:28
5 888 SEK
9
31 maj 2019 15:58
5 288 SEK
8
31 maj 2019 2:02
5 088 SEK
9
31 maj 2019 2:02
5 011 SEK
8
31 maj 2019 2:02
4 600 SEK
9
31 maj 2019 2:02
4 400 SEK
8
30 maj 2019 18:43
4 200 SEK
30 maj 2019 18:43
4 000 SEK
28 maj 2019 17:30
2 200 SEK
27 maj 2019 13:09
2 000 SEK
25 maj 2019 10:39
1 500 SEK
25 maj 2019 9:19
1 200 SEK
25 maj 2019 3:26
1 100 SEK
24 maj 2019 21:20
1 000 SEK
24 maj 2019 17:19
350 SEK
24 maj 2019 16:25
300 SEK