SPEGELLAMPETTER, ett par, gustaviansk stil, 1800-talets slut.

Oval form med pärlbård samt krönta av bandrosett. Fasettslipade glas. En ljushållare vardera. 61 x 41 cm.

Omarbetade och kompletterade ramar från gustaviansk tid. Kompletterade med senare förgyllning, ljushållare, glas, och ett bakstycke. Smärre lagningar, slitage och torrsprickor.

Klubbat pris
7 800
680
712
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
7 jun 2019 13:55
7 800 SEK
8
7 jun 2019 13:55
7 600 SEK
7 jun 2019 10:08
7 000 SEK
7 jun 2019 3:21
7 000 SEK
5 jun 2019 9:25
6 200 SEK
5 jun 2019 9:24
6 000 SEK
5 jun 2019 9:24
6 000 SEK
3 jun 2019 22:40
4 700 SEK
3 jun 2019 22:40
4 500 SEK
2 jun 2019 15:58
4 400 SEK
2 jun 2019 15:58
4 200 SEK
1 jun 2019 10:30
4 000 SEK
31 maj 2019 19:59
550 SEK
31 maj 2019 19:58
500 SEK