HALLBERGS bestick ca 66 dlr, silver Stockholm 1940/50-tal

Bestående av;
9 knivar, längd 20 cm,
3 knivar, längd 21 cm,
4 knivar längd 17 cm,
2 smörknivar,
1 ostkniv,
11 gafflar, längd 17,5 cm,
11 gafflar, längd 14,5 cm,
11 skedar, längd 17,5 cm,
10 skedar, längd 12 cm,
4 skedar, längd 13,5 cm
total vikt ca 2940 gram

Bruksslitage.

Klubbat pris
6 450
562
589
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
11 jun 2019 7:22
6 450 SEK
10 jun 2019 23:54
6 250 SEK
10 jun 2019 23:54
6 100 SEK
10 jun 2019 8:18
5 950 SEK
10 jun 2019 8:18
5 750 SEK
10 jun 2019 8:17
5 300 SEK
10 jun 2019 8:17
5 100 SEK
9 jun 2019 23:52
4 300 SEK
9 jun 2019 23:52
4 100 SEK
7 jun 2019 15:05
4 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13