SKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av fåglar i landskapsmiljö. Diameter 38,5 cm.

Slitage, kantlagningar. Smärre nagg.

Klubbat pris
3 200
282
295
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
1 jun 2019 15:19
3 200 SEK
1 jun 2019 15:19
3 000 SEK
1 jun 2019 13:28
2 700 SEK
1 jun 2019 13:28
2 500 SEK
29 maj 2019 9:11
2 000 SEK