Arne Jones E1299

SKÅLFAT Kina Qianlong (1736-95) porslin

Dekor i underglasyrblått av lambrequinbård samt strödda blommor, diameter 43 cm

Åldersrelaterat slitage. Lagning. Glasyrmistor. Påmålad.

Klubbat pris
4 000
380
434
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
1 jun 2019 16:39
4 000 SEK
1 jun 2019 16:39
3 700 SEK
1 jun 2019 16:38
3 500 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13