SPEGEL, Louis XVI, nordeuropa, omkring år 1800.

Spegel med förgylld och bronserad dekor. Två glas. 93 x 40 cm.

Renoverad och kompletterad, senare förgyllning, bronsering och glas, möjligen avkortad. Ramen med smärre skador, förstärkningar och lagningar, glasen skadade.

Klubbat pris
2 000
190
217
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
7 jun 2019 10:07
2 000 SEK
4 jun 2019 9:03
1 500 SEK