1160781
Rörstrand

MATSERVIS, 132 delar, flintgods, Rörstrand, "Skåne" (1915-48).

20 mattallrikar diameter 25 cm.
18 djupa tallrikar diameter 25 cm
28 kuverttallrikar diameter 18 cm
12 assietter diameter 21 cm
12 djupa tallrikar diameter 21 cm
27 koppar med fat diameter 13,5 cm
2 såsskålar längd 22 cm
4 fat längd 24 cm
2 fat på fot längd 27 cm
1 fat på fot längd 23,5 cm
3 stekfat längd 27,5 cm
3 stekfat längd 32,5 cm

Ställvis nagg, slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L51 - Visas på begäran
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

2 dagar 22 timmar
5 800
545
614
Utropspris
5 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 6 000 SEK. Läs mer.
Budhistorik (4 bud)
13 jun 22:15
5 800 SEK
13 jun 22:15
5 600 SEK
13 jun 18:46
3 000 SEK
12 jun 22:28
500 SEK