KANNA, silver, svenska importstämplar. 1900-talets första del.

Balusterformad med uppsvängd hänkel. Dekor av kartuscher, bladverk Höjd 28 cm. Vikt ca 349 g.

Obetydligt ytslitage.

Klubbat pris
3 000
262
274
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
3 jun 2019 18:09
3 000 SEK
3 jun 2019 11:56
1 211 SEK
2 jun 2019 4:15
1 111 SEK
31 maj 2019 15:50
700 SEK
30 maj 2019 22:27
500 SEK
27 maj 2019 14:59
300 SEK