1161405
Meissen

SERVIS, 50 delar, porslin, "Lökmönstret", Meissen, Tyskland.

11 tallrikar 22 cm
2 uppläggningsfat 34-56 cm
4 skålar 19-23 cm
Karott med lock
Såssnipa 24 cm
Såssnipa 19 cm
Kanna 16 cm
Kanna 14 cm
Kaffekanna 24 cm
Gräddkanna 8,5 cm
Sockerskål med lock 10 cm
Sockerskål med lock 9 cm
12 tekoppar med fat
12 kaffekoppar med fat

Delvis andrasortering. En kanna med lagning. Stort uppläggningsfat med fotringsnagg.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L52 - Visas på begäran
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
8 200
771
869
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
14 jun 16:41
8 200 SEK
14 jun 16:41
8 000 SEK
14 jun 16:41
7 800 SEK
14 jun 16:40
7 800 SEK
14 jun 16:39
7 400 SEK