Gustaf Möllenborg

(Sverige, 1796-1851)
Gustaf Möllenborg
(Sverige, 1796-1851)

GUSTAF MÖLLENBORG, mjölkkanna, silver, Stockholm, 1844.

Invändigt förgylld kanna med uppsvängd pip och handtag av svärtat, svarvat trä. Höjd 13 cm. Vikt 310 gram.

Slitage. Lagningar.

Klubbat pris
2 200
213
244
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
12 jun 2019 16:27
2 200 SEK
12 jun 2019 16:17
2 000 SEK
7 jun 2019 23:01
1 800 SEK
5 jun 2019 23:58
1 600 SEK
5 jun 2019 19:49
1 500 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13