SKRIN och BÄGARE, silver, Carl Lagström Åbo 1860 och Wilhelm Porthan, Viborg 1888.

Invändigt förgyllt skrin på fyra kulfötter, ringförsett lock. Längd 7,5 cm.
Bägarens höjd 7 cm.
Sammanlagd vikt ca 111 g.

Åldersrelaterat slitage med enstaka små bucklor.

Klubbat pris
180
2 039
188
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (5 bud)
26 jun 2019 18:48
180 EUR
25 jun 2019 23:15
135 EUR
25 jun 2019 11:31
125 EUR
22 jun 2019 16:29
75 EUR
19 jun 2019 18:55
35 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492