1163081
SKÅL och GRÄDDSNÄCKA, silver, kontrollstämplade Yakov Nikolayevich Lyapunov, S:t Petersburg 1897-1903.

Invändigt förgyllda. Båda med monogramgravering.
Skålens diameter ca 14,5 cm, höjd 7 cm, med upplyft hänkel höjd 14 cm. Gräddsnäckans höjd 9,5 cm.
Sammanlagd vikt 588 g.

Skålen med smärre buckla.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V1
Nan Jarjis
Nan Jarjis

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

2 dagar 5 timmar
225
2 393
254
Utropspris
400 EUR
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 245 EUR. Läs mer.
Budhistorik (5 bud)
23 jun 15:11
225 EUR
21 jun 19:37
200 EUR
20 jun 20:58
150 EUR
20 jun 11:34
110 EUR
19 jun 20:13
100 EUR