GLASSERVIS, 69 delar, Baccarat, 1900-tal.

Slipad och graverad dekor blommande lövverk. Bestående av:
Två flaskor, höjd 27,5 cm.
11 glas, höjd ca 10 cm.
7 glas, höjd ca 9,8 cm (en skadad).
4 glas, höjd ca 9 cm.
13 smala glas, höjd 10 cm.
15 glas, höjd ca 8,8-9,1 cm.
17 glas, höjd 8-8,5 cm.

Slitage, repor, smärre nagg, fåtal med skador.

Klubbat pris
3 100
275
287
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
21 jun 2019 17:05
3 100 SEK
21 jun 2019 17:05
3 000 SEK
21 jun 2019 11:53
2 800 SEK
21 jun 2019 11:53
2 600 SEK
21 jun 2019 11:45
2 400 SEK
19 jun 2019 21:54
2 222 SEK
15 jun 2019 17:40
2 200 SEK
15 jun 2019 17:40
2 000 SEK
15 jun 2019 14:13
1 800 SEK
14 jun 2019 20:40
1 600 SEK