1163416
Gunnar Cyrén
(1931-2013)

GUNNAR CYRÉN, vinglas, 8 st, "Versailles", Orrefors, 1980-tal.

Kupa med slipad dekor på färgad fasetterad mittstam. Höjd 18 cm.

Smärre slitage. Ett glas med fotnagg.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704-557104

Slutpris
2 000
188
212
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
18 jun 15:01
2 000 SEK
13 jun 6:42
1 708 SEK