Ingrid Atterberg

(Sverige, 1920-2008)
Ingrid Atterberg
(Sverige, 1920-2008)

INGRID ATTERBERG, vas, lergods, "Grafika" Upsala-Ekeby, 1950-tal.

Dekor av grått och svart mot vit botten. Etikettmärkt. Höjd ca 25 cm.

Smärre slitage. Tillverkningsdefekt. Krackelyr.

Klubbat pris
1 750
153
160
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (25 bud)
25 jun 2019 15:17
1 750 SEK
8
25 jun 2019 15:17
1 650 SEK
25 jun 2019 15:17
1 650 SEK
8
25 jun 2019 7:56
1 550 SEK
24 jun 2019 23:59
1 450 SEK
8
24 jun 2019 23:58
1 350 SEK
24 jun 2019 23:58
1 250 SEK
8
24 jun 2019 20:43
1 150 SEK
24 jun 2019 20:43
1 050 SEK
24 jun 2019 11:04
1 005 SEK
24 jun 2019 11:03
955 SEK
24 jun 2019 11:03
950 SEK
24 jun 2019 11:03
900 SEK
24 jun 2019 11:03
850 SEK
24 jun 2019 11:02
800 SEK
24 jun 2019 11:02
750 SEK
23 jun 2019 19:58
700 SEK
23 jun 2019 17:39
650 SEK
22 jun 2019 20:58
600 SEK
19 jun 2019 23:07
550 SEK
19 jun 2019 20:50
500 SEK
19 jun 2019 20:50
450 SEK
19 jun 2019 19:32
400 SEK
19 jun 2019 19:32
350 SEK
19 jun 2019 19:22
300 SEK