Arne Jones E1299

SKEDAR 12 + 12 st, silver, finska samt ryska stämplar, 1800-talets slut.

Matskedar "Musslan", längd 21,5 cm. Knut Oscar Lundgren, Åbo 1879 samt Wilhelm Petterson, Åbo 1923. Tot vikt 525 g.
Ryska matskedar, längd 21 cm. St Petersburg samt Moskva 1890-tal. Tot vikt 577 g.

Sedvanligt slitage. Gravyer.

Klubbat pris
260
2 740
298
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (9 bud)
29 jun 2019 20:23
260 EUR
28 jun 2019 21:13
240 EUR
28 jun 2019 21:13
240 EUR
28 jun 2019 12:16
220 EUR
28 jun 2019 12:15
200 EUR
28 jun 2019 12:15
200 EUR
26 jun 2019 18:01
180 EUR
22 jun 2019 13:39
130 EUR
20 jun 2019 17:54
80 EUR
Maiju Kemppainen