Sven Palmqvist

(Sverige, 1906-1984)
Sven Palmqvist
(Sverige, 1906-1984)

SVEN PALMQVIST, skål, glas, "Ravenna", Orrefors 1989.

Rutdekor i rött mot blått, signerad Orrefors 900340 Sven Palmqvist Ravenna Gallery 1-89. Diameter 31 cm, höjd 11 cm.

Obetydligt slitage.

Certifikat medföljer.

Klubbat pris
10 720
951
993
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
29 jun 2019 17:30
10 720 SEK
29 jun 2019 17:29
10 220 SEK
29 jun 2019 17:29
10 001 SEK
29 jun 2019 17:28
9 501 SEK
29 jun 2019 17:27
9 301 SEK
29 jun 2019 17:27
9 200 SEK
29 jun 2019 17:27
8 201 SEK
29 jun 2019 17:25
8 001 SEK
29 jun 2019 17:22
8 000 SEK
23 jun 2019 21:10
7 000 SEK
22 jun 2019 20:44
1 600 SEK

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77