Ella Varvio

(Finland)
Ella Varvio
(Finland)

ELLA VARVIO, vas/ glasskulptur, signerad Ella Varvio 2017.

"Let it bloom!". Fritt blåst glas, handmålad guldemalj. Unik. Höjd 33 cm. Tillverkad i Riihimäki.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens samling.

Galleria Mafka & Alakoski 2017.
Voipaala Art Centre, Sääksmäki, Finland 2017.

Klubbat pris
1 000
10 540
1 144
Utropspris
1 200 EUR
Budhistorik (12 bud)
19 jun 2019 16:59
1 000 EUR
19 jun 2019 16:57
900 EUR
19 jun 2019 16:57
800 EUR
19 jun 2019 16:56
700 EUR
19 jun 2019 16:55
650 EUR
19 jun 2019 16:55
600 EUR
19 jun 2019 16:54
500 EUR
19 jun 2019 16:53
450 EUR
19 jun 2019 16:50
400 EUR
16 jun 2019 23:59
300 EUR
16 jun 2019 11:13
200 EUR
15 jun 2019 21:18
150 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492