Ella Varvio

(Finland)
Ella Varvio
(Finland)

ELLA VARVIO, glasskulptur, signerad Ella Varvio 2014.

"Pair". Graal-teknik. Unik. Höjd 16 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens samling.

Glas Galerie Leerdam, Holland 2015.
Finlands Glasmuseum 2015.

Klubbat pris
220
2 319
252
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (3 bud)
19 jun 2019 16:35
220 EUR
17 jun 2019 20:49
200 EUR
16 jun 2019 11:17
100 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492