1158751
Ella Varvio

ELLA VARVIO, vas/ glasskulptur, signerad Ella Jaakkola-Varvio 2012.

"Two faces of a drowned man". Graal-teknik. Unik. Höjd 13 cm.
Tillverkad i Aalto-universitetets glasstudio, 2014.

Enstaka repor på ett område mellan ansiktena. Helhetsintrycket är gott.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V9
Proveniens

Ur konstnärens samling.

Finlands Glasmuseum 2014
Museo del Vetro, Venedig 2015
Tendence-mässan, Frankfurt Am Main, 2016

Nan Jarjis
Nan Jarjis

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

100
1 064
113
Utropspris
400 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (1 bud)
15 jun 21:20
100 EUR