Ella Varvio

(Finland)
Ella Varvio
(Finland)

ELLA VARVIO, vas/ glasskulptur, signerad Ella Varvio 2017.

"Teardrop". Insmultna graverade glasskärvor. Höjd 15,5 cm.
Tillverkad i Hiedenranta, Tammerfors.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens samling.

Finlands Glasmuseum 2018.

100
1 054
114
Utropspris
400 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (1 bud)
16 jun 2019 11:17
100 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492