Ella Varvio

(Finland)
Ella Varvio
(Finland)

ELLA VARVIO, glasskulptur, signerad Ella Varvio 2017.

"Springtime Witch". Graal-teknik. Unik. Höjd 18 cm. Tillverkad i Riihimäki, Finland.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Galleria Mafka & Alakoski 2017.
Voipaala Art Centre, Sääksmäki, Finland 2017.

Klubbat pris
300
3 162
343
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (3 bud)
19 jun 2019 17:27
300 EUR
18 jun 2019 18:35
135 EUR
16 jun 2019 11:16
125 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492