Ella Varvio

(Finland)
Ella Varvio
(Finland)

ELLA VARVIO, glasskulptur, signerad Ella Varvio 2017.

"Primeval Forest". Graal-teknik. Unik. Höjd 21 cm. Tillverkad i Riihimäki.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Konstnärens egen samling.

Galleria Mafka & Alakoski 2017.
Voipaala Art Centre, Sääksmäki, Finland 2017.

Klubbat pris
830
8 748
950
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (6 bud)
16 jun 2019 12:03
830 EUR
16 jun 2019 12:02
810 EUR
16 jun 2019 12:02
800 EUR
16 jun 2019 11:56
600 EUR
15 jun 2019 19:15
500 EUR
14 jun 2019 9:47
400 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492