Ella Varvio

(Finland)
Ella Varvio
(Finland)

ELLA VARVIO, vas/ glasskulptur, signerad Ella Varvio 2017.

"Horseplay". Graal-teknik. Unik. Höjd 14 cm. Tillverkad i Riihimäki.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Galleria Mafka & Alakoski 2017.
Voipaala Art Centre, Sääksmäki, Finland 2017.

300
3 162
343
Utropspris
600 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (11 bud)
19 jun 2019 16:51
300 EUR
19 jun 2019 16:51
280 EUR
19 jun 2019 16:50
260 EUR
19 jun 2019 16:50
240 EUR
19 jun 2019 16:50
220 EUR
19 jun 2019 7:39
200 EUR
17 jun 2019 7:29
150 EUR
17 jun 2019 7:29
140 EUR
17 jun 2019 7:29
130 EUR
16 jun 2019 11:13
120 EUR
12 jun 2019 18:50
110 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492