Ella Varvio

(Finland)
Ella Varvio
(Finland)

ELLA VARVIO, vas/ glasskulptur, signerad Ella Varvio 2018.

"Pandora". Graal-teknik. Unik. Höjd 18 cm. Tillverkad på Urban Glass Studio, New York.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

ChasHaMa Space for Artist, New York, 2018. Finlands Glasmuseum, Riihimäki, 2018.

200
2 266
209
Utropspris
900 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (1 bud)
16 jun 2019 11:12
200 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492