1183922
Okänd konstnär, olja på pannå 1800-tal .

Jaktscen med stolt jägare, nedlagt villebråd och jaktsetter. 9 x 13,5 cm. Med ram 23 x 28 cm.

Helhetsintrycket är gott. Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Theodor Zickendraht, Berlin
Inköpt av ovanstående i Berlin tidigt 1900-tal.
Därefter i arv inom failjen.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 16

Utropspris
4 000 SEK