Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Okänd konstnär, olja på pannå 1800-tal .

Jaktscen med stolt jägare, nedlagt villebråd och jaktsetter. 9 x 13,5 cm. Med ram 23 x 28 cm.

Helhetsintrycket är gott. Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Theodor Zickendraht, Berlin
Inköpt av ovanstående i Berlin tidigt 1900-tal.
Därefter i arv inom failjen.

Utropspris
4 000 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassisk konst
+46 (0)721 428 962

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13