Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1185101
Fritz Hansen
(Född 1872)
H. engholm & svend aage willumsen, brickbord, "4508", fritz hansen, danmark.

H. ENGHOLM & SVEND AAGE WILLUMSEN, brickbord, "4508", Fritz Hansen, Danmark.

Rund bricka fanerad med teak. Ihopfällbar benställning av teak. Stämplat FH Made in Denmark. Brickmärkt ILLUMS BOLIGHUS KÖBENHAVN. Diameter 60, höjd 42 cm.

Smärre slitage. Smärre fläckar.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
4 000 SEK