1185551
Acke Åslund
(1881-1958)
Acke Åslund, olja på duk.
Acke Åslund, olja på duk.
Acke Åslund, olja på duk.
Acke Åslund, olja på duk.

ACKE ÅSLUND, olja på duk

"Hästar vid hamn", 56 x 65 cm

Obetydligt ytslitage.

Proveniens

A tergo märkt "Verk av Acke Åslund sålt ur hans donation till Jämtlands läns konstförening".

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
3 000 SEK