1156564
Helena Tynell
(1918-2016)
Helena tynell, vaser 3 st,  signerade, riihimäen lasi oy, helena tynell. 1970-tal.

HELENA TYNELL, vaser 3 st, signerade, Riihimäen Lasi Oy, Helena Tynell. 1970-tal.

Fast formblåst klart glas.
Paalutalo, höjd 18 cm.
Brokadi, höjd 18,5 cm.
Ring ring, höjd 23 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
290
3 030
324
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (24 bud)
30 jun 17:44
290 EUR
30 jun 17:22
270 EUR
30 jun 17:22
250 EUR
30 jun 16:59
230 EUR
30 jun 16:59
210 EUR